Instrukcja korzystania z BIP

image_pdfimage_print

Do nawigacji po stronie Biuletynu Informacji Publicznej służy Menu przedmiotowe.
Jest ono podzielone na Kategorie, które grupują informacje z poszczególnych działów tematycznych. Kategorie opatrzone są nagłówkami zapisanymi na szarym tle.
W celu ułatwienia odnalezienia informacji, w ramach kategorii utworzone zostały Podkategorie (aktywne linki w kolorze niebieskim).
Po wskazaniu kursorem myszy nazwy podkategorii, kursor przyjmuje kształt dłoni a nazwa podkategorii zostaje podkreślona.

Po wciśnięciu lewego przycisku myszy informacje zapisane w danej podkategorii wyświetlają się w środkowej części ekranu bądź w postaci kolejnych podmenu, bądź w postaci informacji docelowej.

W każdym artykule istnieje możliwość wydrukowania zawartej tu treści, przekonwertowaniu do formatu PDF, bądź po zapoznaniu się z treścią – zamknięcia okna.
Wspomniane funkcje  zawsze znajdują się na w prawym górnym rogu artykułu i są oznaczone dodatkowo ikonami

Dokumenty specyficzne takie jak treść prawa miejscowego lub wnioski do wypełnienia zapisane są w postaci plików o rozszerzeniu pdf. W celu ich odczytania na komputerze powinien być zainstalowany program Acrobat Reader .
Jest to darmowy program dostępny w internecie pod adresem:
http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep.html

Rejestr zmian zawiera informacje o  zmianach wprowadzonych w dokumentach prezentowanych w BIP-ie. Każda zmiana odnotowana jest poprzez podanie informacji o czasie publikacji artykułu/dokumentu oraz jego najnowszej aktualizacji. Dodatkowo wyświetlana jest informacja o osobie publikującej/aktualizującej dane.

Oprócz menu przedmiotowego na stronie głównej znajdują się następujące przyciski i zakładki:

– Przycisk “Strona www” umożliwia przejście na stronę informacyjną,
– Przycisk “Strona główna” umożliwia przejście na stronę główną Biuletynu Informacji Publicznej,
– Przycisk “Strona zamówień publicznych DCO” umożliwia przejście na stronę główna prowadzonych, bieżących oraz archiwalnych Zamówień Publicznych Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu,

Zakładka Redakcja pozwala na wyświetlenie danych osób redagujących BIP,
Statystyki stron – umożliwia obejrzenie statystyk dotyczących częstotliwości przeglądania strony BIPu na której aktualnie się znajdujemy,
Zakładka Pomoc zawiera niniejszy tekst,
Przycisk z logo strony głównej Biuletynu umożliwia przejście na stronę główną prowadzoną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji,
Wyszukiwarka umożliwia odnalezienie informacji zawierającej słowo lub frazę wpisaną w okienku. Wyszukiwarka pozwala również na podświetlenie wyszukiwanej frazy i oznaczenie jej w kolorze żółtym

Po lewej stronie BIP, znajduje się ikona, która wprowadza udogodnienia przy poruszaniu oraz przeglądaniu treści strony BIP. Zakres udogodnień prezentuje się w następujący sposób:(Zgodność z WC2.0 AA)
– Możliwość zmiany wielkości czcionki (A+ oraz A-)
– Nawigacja za pomocą klawiatury
– Pozwala na zmianę kontrastu strony
– Pozwala na zmianę kolorystyki strony

 Wytworzył:
Udostępnił: Piotr Krysiak | Opublikowany w dniu: 2018-08-22 5:42:43
Ostatnio zmodyfikował: Piotr Krysiak | Ostania aktualizacja: 2018-08-30 6:48:41,